Roger Taylor – I Wanna Testify

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Bubeníci bývají často mezi fanoušky kapel trošku přehlížení. Ostatně na pódiu nejsou moc vidět a většinou nejsou hlavními zpěváky, Phil Collins nebo Ringo Starr jsou spíš výjimky potvrzující pravidlo, jak se říkává. A co takový Roger Taylor z kapely Queen? Dnes představíme jeho singl I Wanna Testify.

  Roger Taylor je dobrým příkladem neprávem přehlíženého muzikanta v Queen, který je ve stínu slávy zejména Freddieho Mercuryho a Briana Maye. Přitom napsal hned několik ze stěžejních hitů kapely (např. Radio Ga Ga nebo A Kind of Magic) a jako hosta si jej do svých písní vyžádaly hvězdy jako Eric Clapton, Roger Waters, Elton John, Roger Daltrey, Robert Plant i zmíněný bubeník Phil Collins. Speciálně v devadesátých letech pak vydal řadu sólových hitů i bez své domovské kapely.

  Poprvé se jako sólista na singlovém trhu představil 26. srpna 1977, zatímco s Queen pracovali na albu News Of The World. Během dlouhých session natočil pro odreagování zcela sám (všechny nástroje i všechny vokální stopy) předělávku starší písničky I Wanna Testify od černošského doo-wopového kvinteta Parliaments.

  I Wanna Testify byl první hit téhle detroitské kapely, ačkoliv na ní zpíval jeden jediný člen George Clinton (ostatní byli v době natáčení na druhé straně Spojených států a nebyl čas na ně čekat, proto zaskočili studioví hudebníci). Z písně se stal hit, po kterém v dalších letech sáhl kdekdo (např. Noel Paul Stookey z tria Peter, Paul And Mary nebo Ronnie Wood z Rolling Stones). Zcela po svém a k nepoznání ji ovšem předělal právě Roger Taylor, a i když z toho hitparádová bomba nebyla, písničku to vrátilo k posluchačům disco éry a sólová kariéra multimuzikanta Taylora mohla začít (hned na prvním albu si také nahrál všechny nástroje i hlasy sám).

  Interpret: Roger Taylor
  Autoři: George Clinton / Deron Taylor
  Rok vydání: 1977

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...