Rod Stewart – You Wear It Well

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Rod Stewart jako sólista prorazil v roce 1971 s hitem Maggie May. Nicméně další singly jako Dirty Old Town či Handbags And Gladrags úspěch nezopakovaly. Tak si Rod řekl, že se musí s dalším singlem prvému hitu zkrátka co nejvíc přiblížit. Výsledkem byla jeho druhá „jednička“, hit You Wear It Well.

  Stewart tím definitivně prorazil a jeho další singly (např. Hendrixův Angel) už jeho pozici hvězdy jen upevňovaly. Podobnost písní Maggie May a You Wear It Well skutečně nebyla náhodná, za oběma stáli stejní skladatelé: vedle samotného Roda jeho kamarád ze skupiny Steamhammer, klasicky školený kytarista Martin Quittenton.

  „Rod si mě našel a dal mi práci, byl na mě moc hodný,“ komentoval tehdy spolupráci Martin Quittenton. O několik let později prošel nervovým zhroucením a dlouhodobou psychickou nemocí, kvůli níž se zcela stáhl z veřejného světa. Když se před pár lety Roda zeptali, jen stručně odpověděl: „S Martinem jsme napsali jen dvě písničky. Nejsem typ, který by měl stálého skladatelského parťáka. Vůbec nevím, co dneska dělá…“

  Skladba vznikala za Stewartova angažmá ve skupině Faces – nebylo tedy velkým překvapením, že celá kapela hrála i na Rodově „sólovém“ albu Never A Dull Moment, ze kterého hit pochází. S Faces písničku Rod také živě odehrál v televizní show Top Of The Pops, ačkoliv si před kamerami raději pomáhal textem vypsaným na papíru. Na pódiu tehdy s kytarou nechyběl ani spoluautor Quittenton, celou píseň ovšem zcela ztrémovaně hledící do země.

  You Wear It Well se trvale zapsala do seznamu písní Stewartových koncertních show, jen server setlist.fm eviduje na 635 vystoupení, na nichž zazněla.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...