Rod Stewart – I Don’t Want To Talk About It

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Rod Stewart je jednou z největších stálicí na hudebním poli, a to dokonce ve světovém měřítku. Ať už se pustí do pop music, do rocku, blues, soulu nebo amerických standardů, vždy si najde své posluchače. Dnes si představíme další z písní, která jeho postavení velmi upevnila.

  I Don’t Want To Talk About It pochází z úplně jiné autorské dílny. Napsal ji Danny Whitten, člen skupiny Crazy Horse dnes nejčastěji spojované s Neilem Youngem. Crazy Horse ji ale nahráli bez Younga na své první „sólové“ album vydané pod názvem Crazy Horse. Ale málem se na ně nedostala…

  Tu písničku jsem miloval, myslím, že je to vůbec jedna z největších balad,“ řekl později Nils Lofgren, kytarista Crazy Horse, „slova jsou docela strašidelná a dávají písničce druhý význam, protože Danny byl velmi nemocný, když jsme ji nahrávali. Říkali jsme mu: ‚Danny, tahle písnička je skvělá, musíme ji dodělat.‘ A on vždycky na to, že to potřebuje ještě připsat druhou sloku, což se táhlo měsíce. Nikdy to nedopsal, a když jsme se pak o tom jednou dohadovali ve studiu, řekl, ať to napíšu já. Vypadnul jsem ze studia a během chvilky napsal pár veršů. On na to, že fajn a že teda jdem na to. Sedli jsme si naproti sobě jen s akustikami, Ry Cooder hrál slide a vyšlo to báječně.“

  Písnička pak vyšla na zmíněném albu Crazy Horse, ale její slávy se Danny Whitten nedočkal. Zemřel po fatální dávce léků, kterými řešil návyk na heroinu a které zkombinoval s alkoholem poté, co jej Neil Young vyhodil z natáčení alba Harvest. Sám Young si jeho smrt dával za vinu a léta se s ní nemohl smířit.

  I Don’t Want To Talk About It ale žila svým životem dál. V roce 1975 si ji vybral pro své album Atlantic Crossing Rod Stewart. Zprvu vůbec nepomýšlel na její hitový potenciál, tuto práci na desce zastupovaly skladby Sailing a This Old Heart of Mine, které bodovaly všude po světě. Nicméně Stewart brzy zaregistroval, že lidé si na jeho koncertech I Don’t Want To Talk About It zpívají s ním. Právě to inspirovalo vydavatelskou firmu, aby písničku vydala na singlu s další předělávkou The First Cut Is The Deepest. Byl z toho opět obrovský úspěch a jedničkový hit v mnoha zemích. I když zlí jazykové tvrdili, že byly tehdy hitparády zmanipulované, aby se hitem #1 nestal provokativní singl God Save The Queen od punkových Sex Pistols.

  Skladbu v dalších letech přezpívali např. Rita Coolidge, Billie Jo Spears, Ian Matthews, Everything But The Girl a sám Rod Stewart znovu do hitparád poslal ještě přehrávku písně v roce 1989.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...