Ringo Starr – Snookeroo

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Dnes se v hudební knihovně zastavíme u Ringa Starra a jeho hitu Snookeroo, který mu, jak se říká „na tělo“, napsali Elton John a Bernie Taupin. Na desce vyšel v roce 1974.


  japonský obal singlu

  Ringo ho natočil pro své album Goodnight Vienna, které navazovalo na nejúspěšnější Starrovu desku nazvanou jednoduše Ringo. Na Vienně s ním spolupracovala celá řada jeho hudebních kamarádů, nevyjímaje třeba Johna Lennona, Klause Voormanna, Harryho Nilssona nebo Billyho Prestona. Do stejné skupiny přátel tehdy patřil právě i Elton John (s Lennonem zrovna pracoval na hitu Whatever Gets You Through The Night, který jsme zde nedávno také připomínali). Elton John napsal chytlavou melodii a Bernie Taupin text přímo ušitý Ringovi – jednoduše byl o něm samém. Elton John na nahrávce také hraje na piáno, zatímco o kytaru se postaral Robbie Robertson ze slavné skupiny The Band.

  Je paradoxní, že v domovské Anglii se potom singl nechytl, ale v Americe se z něj stal veliký hit  (3. místo v žebříčku) a například v Kanadě to dotáhl až na vrchol, celé album Goodnight Vienna to dokonce dotáhlo – jako Ringovo druhé a zatím i poslední album – až na zlatou desku (reklamu do televize mu na něj namluvil také John Lennon což mu Ringo vzápětí oplatil u desky Walls And Bridges).


  Interpret: Ringo Starr
  Autoři: Elton John / Bernie Taupin
  Rok vydání: 1974

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...