Ringo Starr – It Don’t Come Easy

  • Kategorie: Hudební knihovna

    I v Praze už jsme živě viděli vystupovat bubeníka Beatles – Ringa Starra. Jedním z největších hitů jeho sólové dráhy po rozpadu slavné liverpoolské čtyřky je písnička, kterou sám napsal (s malou pomocí jednoho přítele) v roce 1971, jmenuje se It Don’t Come Easy.

    Vznikala během natáčení druhé sólové desky Ringa Sentimental Journey, kolekce jeho oblíbených starých jazzových a swingových tradicionálů. Vznikla z hudebního nápadu, který rozvinuli Ringo a jeho kamarád z Beatles George Harrison, ten taky Ringovi natočil demo, jak písničku nazpívat. Ringo tak udělal a po ruce měl při nahrávání skvělé muzikanty, na piáno Stephen Stills (z tria CS&N), na basu Klause Voormana (někdejší člen Manfred Mann, ale hrál také na deskách Johna Lennona, Carly Simon, B.B. Kinga a mnoha dalších), o vokály se postarali členové Badfinger, o kytary sám Harrison (spekuluje se, že jednu přihrál i Eric Clapton, ale ve výsledném mixu pravděpodobně není), přičemž Ringo bubnoval a zpíval.

    Přesto si It Don’t Come Easy na vydání počkala ještě půl roku, ale stálo to za čekání, brzy se stala velikým hitem a bodovala v první pětce jak v Anglii, tak v Americe, ale také v Kanadě, Austrálii, Norsku nebo Švýcarsku, do první desítky zasáhla i v Německu nebo Holandsku.  Dodnes zůstává asi jeho nejznámější sólovou písničkou (i když ještě lépe bodovaly později desky Photograph a You’re Sixteen), zazněla také v seriálu Simpsonovi v díle, kde Ringo namluvil svou animovanou postavičku, nebo v TV reklamě na americké obchody s jídlem Seven.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...