Queen – We Are The Champions

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Kapela Queen se nesmazatelně vepsala do historie nejen britské, ale celosvětové hudební scény, protože se v ní sešly hned čtyři výjimečné hudební i skladatelské talenty. Nejvíce byl sice vidět frontman Freddie Mercury, ale pod hity najdeme podepsané všechny členy skupiny, dnešní We Are The Champions napsal ale právě Freddie Mercury.

    Dejme na úvod slovo autorovi: „Když jsem psal We Are The Champions, měl jsem v hlavě fotbal. Chtěl jsem napsat něco, s čím se fanouškové fotbalu budou moct ztotožnit. Ale snažil jsem se do toho dát trochu víc poetiky, než byste od fotbalového chorálu čekali. Myslím, že by se to dalo vnímat jako taková moje I Did It My Way.“ A Freddiemu jeho záměr vyšel, píseň dodnes zaznívá na všemožných sportovních utkáních, zejména v Americe (v roce 1994 se stala i oficiální hymnou světového fotbalového poháru FIFA). Často zaznívá také ve filmech, např. novou verzi písně pro film A Knight’s Tale (Příběh rytíře) s Heathem Ledgerem v hlavní roli nazpíval v roce 2001 Robbie Williams, přičemž mu s ní opět pomohli členové skupiny Brian May a Roger Taylor. Na CD Killer Queen (sestaveném z písní Queen natočených k jejich poctě) ji nahrál Gavin DeGraw, slavný závodník F1 Fernando Alonso si ji zazpíval po vítězství v čínské Grand Prix v roce 2005 a jeho tým Renault pak díky tomu písničku používal jako svou hymnu. Na vzpomínkovém koncertě po Mercuryho smrti ji zazpívala Liza Minnelli.

    We Are The Champions vyšla na singlu o dvou A stranách, druhou byl vysloveně skandovací popěvek We Will Rock You, a jelikož na albu News Of The World byly potom obě písničky řazené za sebou prakticky bez mezery, moderátoři v rádiích je často pouštěli obě dohromady.

    V roce 2005 vyhlásila firma Sony Ericsson soutěž o nejlepší píseň historie, což posléze vyhrála právě We Are The Champions, o čtyři roky později byla také uvedena do Síně slávy cen Grammy.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...