Queen – Good Old-Fashioned Lover Boy

 • Kategorie: Hudební knihovna

  I řada nejslavnějších britských rockových skupin se ráda vracela do hudební historie k tzv. music-hallovým písničkám, dělali to Beatles, Rolling Stones, Herman’s Hermits, Kinks a nebo také Queen v písni Good Old-Fashioned Lover Boy.

  Psal se rok 1976, kdy se na trhu objevilo nové – již páté – album skupiny Queen. Vedle dvou známých singlů (veleúspěšný Somebody to Love a vlažněji přijatý Tie Your Mother Down) obsahovalo právě i starými kabarety inspirovaný popěvek Good Old-Fashioned Lover Boy, který složil Freddie Mercury.

  Sám Mercury hrál i na piáno a samozřejmě i zpíval – ovšem s výjimkou dvou veršů:
  Hey, boy, where’d you get it from?
  Hey, boy, where did you go?
  Hlas, který zde slyšíme, nejen že nepatří Mercurymu, ale dokonce ani nikomu z kapely. Je to producent Queen Mike Stone. Ten s nimi pochopitelně už potom na koncerty nejezdil, takže  když Queen písničku hráli živě, verš zpravidla zazpíval bubeník Roger Taylor.

  Freddie Mercury k ní v době vydání řekl: „Jmenuje se to Good Old-Fashioned Lover Boy a je to taková moje ragtimeová náladovka. Zatím jsem měl možnost napsat něco takového na každé naše album, takže tentokrát jsem přišel s touhle.“

  Písnička byla nakonec třetí písničkou z alba A Day At The Races, která zabodovala v britské hitparádě, vyšla jako  hlavní melodie EP desky nazvané jednoduše Queen’s First E.P. Queen ji také zařadili do svého koncertního repertoáru, i když ji zpravidla zkracovali a hráli ve směsi s dalším hitem – Killer Queen.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...