Queen – Crazy Little Thing Called Love

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Kapela Queen vydala celou řadu hitů, které zná celý svět. Jako mnoho jiných, i oni vyšli z rock and rollu a čas od času se k němu i vrátili, jako v případě písničky Crazy Little Thing Called Love.

  Crazy Little Thing Called Love napsal Freddie Mercury ve vaně. Kapela jela právě turné po Německu a jednoho dne v hotelu v Mnichově dostal základní nápad Freddie během koupání – jejich bedňák Peter Hince vzpomínal, že na něj hned zavolal, aby mu přinesl kytaru přímo do vany a tam písničku složil.

  Během natáčení pak Freddie nezvykle – a údajně vůbec poprvé – ještě vedle zpěvu hrál na doprovodnou kytaru. Brian May pak i na koncertech během písničky vždy vystřídal tři různé kytary, pro každou část písně jinou.

  Crazy Little Thing Called Love se v Anglii prodávala skvěle, ihned po vydání se propracovala až na 2. místo žebříčku, v Americe bylo vydání ale natolik zpožděné, že se tam doslova pašovaly britské singly a americké vydání se na trhu objevilo s tříměsíčním zpožděním – i tak ale písnička pak vyskočila na vrchol žebříčku. Brian May později na svých webových stránkách uvedl, že Johna Lennona právě tahle písnička inspirovala k tomu, aby se v roce 1980 vrátil k muzice a natočil LP Double Fantasy.

  V roce 2006 písničku zajímavě přezpívala Diana Ross a jako hosta si přizvala právě Briana Maye.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...