Queen – Bicycle Race

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Kapela Queen prodala přes 150 milionů desek, 18 z jejich alb dobylo žebříček, 18 singlů rovněž a ovlivnila tisíce muzikantů. Jedním z jejich nezapomenutelných hitů je bezesporu Bicycle Race.

  Hit z roku 1978 napsal zpěvák kapely Freddie Mercury, když se nudil v jednom francouzském hotelu a z okna sledoval cyklistický závod Tour de France. Skupina tehdy potřebovala silný hit, singl Spread Your Wings totiž po mega úspěchu dvojitého singlu We Are The Champions a We Will Rock You zrovna moc vysoko nebodoval, ale Bicycle Race podpořený stejně silnou druhou stranou singlu Fat Bottom Girls znovu skupinu vystřelil do hitparád po celém světě. Queen tehdy uspořádali neobvyklou promo akci, když se konal dívčí závod na kolech kolem stadionu ve Wimbledonu, ovšem takový závod, kterého se zúčastnilo 65 nahých žen a dívek (jedna z nich se potom objevila na obale singlu a záběry ze závodu zase ve videoklipu). Když konzervativní půjčovna kol, kde si jich kapely 65 půjčila, zjistila, na co jsou určené, vyžádal si své stroje zpět. 

  Queen písničkou potěšili vedle fanoušků taky obchodníky s cyklistickými potřebami, protože kdykoliv měli někde koncert, fanouškové v tamních krámech vykoupili zvonky, aby s nimi mohli zvonit na koncertech během písničky.

  Interpret: Queen
  Autoři: Freddie Mercury
  Rok vydání: 1978

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...