Paul Simon – Mother And Child Reunion

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Paul Simon patří k zásadním postavám americké hudby posledních padesáti let, jednak jako tvůrčí polovina dvojice Simon & Garfunkel, ale také sám za sebe svými sólovými deskami. Dnes se na jednu z nich podíváme.

  Paul Simon a Art Garfunkel se kvůli stále většímu počtu osobních neshod rozhodli jít každý svou cestou v roce 1970. Bylo to v zenitu jejich slávy, tehdy aktuální album Bridge Over Troubled Water sbíralo jednu cenu za druhou, ale Garfunkel se více viděl v hereckém světě (právě natočil film Hlava 22) a Simon se vrhl do projektu alba nazvaného jednoduše Paul Simon. Právě na něj natočil svůj první sólový hit Mother And Child Reunion. K písničce ho inspirovala protiválečná skladba Jimmyho Cliffa Vietnam a Simon ji koncipoval přímo jako odpověď na ni. Aby to ještě více zdůraznil, odjel ji natočit do Cliffova působiště na Jamajku a doprovázela ho dokonce i jeho kapela. K samotnému názvu („znovuspojení matky a dítěte“) ho pak inspirovala poněkud cynická nabídka v jídelním lístku jednoho bistra, kde nabízeli kuře s vejcem pod tímto názvem).

  Po vydání se Mother And Child Reunion stal v roce 1970 prvním hitovým singlem samotného Paula Simona, v první desítce bodoval v Americe, Británii, Austrálii, Kanadě, Holandsku, Irsku nebo Norsku.

  Perličkou je, že doprovodné vokály zpívá Cissy Houston, matka zpěvačky Whitney Houston. Poctou písničce je i to, že ji do jednoho dílu zařadili tvůrci populárního animovaného seriálu Simpsonovi.

  Interpret: Paul Simon
  Autoři: Paul Simon
  Rok vydání: 1970

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...