Olivia Newton-John – Hopelessly Devoted To You

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Hudební snímek Pomáda (Grease) se stal na konci 70. let obrovským kasovním trhákem. Námět filmu o studentské lásce mezi rock and rollovým frajerem (John Travolta) a slušnou dívkou z dobré rodiny (Olivia Newton-John) sice neměl zrovna velkou hloubku, ale chytlavé písničky z něj udělaly jeden z největších hitů roku 1978.

  Předlohou filmu byl úspěšný muzikál, který se na Broadwayi hrál od roku 1971. Napsali jej Jim Jacobs a Warren Casey, nicméně pro film vznikla i řada nových písniček, které složili např. Barry Gibb (Bee Gees) nebo John Farrar (Shadows). Když pro snímek producenti získali zpěvačku Olivii Newton-John, měla ve smlouvě podmínku, že bude ve filmu zpívat i sólovou písničku takříkajíc „na tělo“. Scénář už byl ale hotový a režisér Randal Kleiser si s tím stále nevěděl rady. Neměl ani písničku, ani scénu, kam by ji dal. Pak ale přišel John Farrar s Hopelessly Devoted To You (natáčení už bylo v plném proudu) a bylo jasné, že prostor se najít zkrátka musí.

  Nakonec scénu pro písničku dotočili, když už byl film prakticky celý hotový, a dobře udělali – vzápětí totiž právě Hopelessly Devoted To You vynesla snímku jedinou oscarovou nominaci (za nejlepší původní píseň). Sošku nakonec získala jiná skladba (Last Dance z filmu Díky bohu, že je pátek), ale i tak to byl velký úspěch a Olivia skladbu odzpívala i na aktuálním předávání cen Grammy (ačkoliv tam nominaci nezískala).

  Sama písnička žila životem i mimo film, v žebříčcích vyskočila všude možně po světě, hitem se stala např. v Americe (#3), Velké Británii (#2), Austrálii (#2), Kanadě (#1), Irsku (#1) nebo Novém Zélandu (#6). Později zabodovala ještě znovu v podání zpěvačky jménem Sonia, která roli Olivie Newton-John hrála v britské divadelní verzi muzikálu.

  Olivia dodnes zpívá tento hit na svých koncertech. Na otázku, zda už ji neunavuje zpívat některé písničky stále dokola, odpověděla: „Ne, opravdu ne. Takové pocity necítím k žádné ze svých písní. Myslím, že jsem měla vždycky obrovské štěstí na dobré písničky a na muzikanty, kteří je se mnou natáčeli. A řada z nich je dnes díky tomu nadčasových právě jako Hopelessly Devoted To You nebo Magic…“


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...