Oliver Onions – Dune Buggy

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Bud Spencer a Terence Hill byli jako Italové jedněmi z herců, kteří politicky tolik nevadili komunistickému režimu, a jejich filmy se u nás promítaly. Staly se tak velmi populární a díky tomu jsou známé i písničky, které v nich zněly. Ovšem jejich interpreti už u nás zdaleka tolik známí nejsou. Dnes nahlédneme na Oliver Onions.

  Ačkoliv název Oliver Onions (Oliver Cibule) zní anglicky, a je to dokonce jméno jednoho britského spisovatele, stejně jako Bud Spencer (vl. jménem Carlo Pedersoli) a Terence Hill (vl. jm. Mario Girotti), i členové této skupiny byli rodilí Italové. Kapelu totiž tvořili dva bratři – Guido a Maurizio De Angelisové.

  Oba se narodili nedaleko Říma a hudbou žili od mládí. Díky tomu se do ní ponořili hlouběji než řada rock and rollových nadšenců. Zajímala je i skladba písně a také aranžmá, díky čemuž se brzy stali profesionálními aranžéry italské pobočky firmy RCA. Nejen, že skládali a aranžovali muziku, sami také byli šikovnými interprety. Jejich první desky pocházejí ze 60. let, ale hlavní síla jejich práce spadá do 70. a 80. let, kdy vydávali desky pod všemožnými jmény, kromě svých skutečných např. Dilly Dilly, Barqueros, M&G Orchestra, Valentino’s Band, I Re Magi, Royal Jelly nebo Gli amici di Rocky. A právě také Oliver Onions, což je název, pod kterým dosáhli i mezinárodního úspěchu. Vybrali si jej prý proto, že se i v jiných jazycích stejně psal i četl.

  V roce 1980 na šest týdnů ovládl německý žebříček jejich hit Santa Maria. Jejich úspěchy rostly a byli často oslovováni  jako skladatelé filmové muziky – mnohokrát právě komediálních snímků se Spencerem a Hillem, z nichž se jedním z nejúspěšnějších stal Jestli se rozzlobíme, budeme zlí. Titulní melodie s názvem Dune Buggy tehdy zabodovala i v celé řadě evropských hitparád.

  Bratři De Angelisové napsali ale muziku pro desítky filmů a seriálů, včetně u nás vysílaného Sandokana nebo animovaného seriálu Willy Fog na cestě kolem světa. Od poloviny osmdesátých let pracovali již méně. Ačkoliv prakticky veřejně nevystupovali, v roce 2007 odehráli koncert na italském festivalu Lucca Comics & Games.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...