Nazareth – Love Hurts

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Hudební knihovna Oldies radia vám dneska představí jednu z nejslavnějších rockových balad, kterou natočily desítky kapel i zpěváků různých žánrů, je to slavná Love Hurts. Nejslavnější verze zůstává bezesporu od skotských rockerů, kteří dnes často jezdí i k nám do Čech, od kapely Nazareth.

  Nazareth baladu poslali do světa na přelomu let 1974-75, jednak jako singl a jednak jako součást alba Hair Of The Dog, ale její první verze je už z roku 1960, kdy ji nazpívalo slavné bratrské duo The Everly Brothers. Napsali ji manželé a profesionální skladatelé Felice Bryant a Boudleaux Bryant, autoři rock and rollových klasik jako Bye Bye Love, All I Have To Do Is Dream nebo Wake Up Little Susie.  Ještě v 60. letech ji oprášil znovu Roy Orbison a udělal z ní hit především v Austrálii, v 70. pak třeba Emmylou Harris, ale právě Nazareth jí dodali tu potřebnou atmosféru a bourali s ní všechny světové hitparády, kupříkladu v Norsku hned 14 týdnů vedla tamní žebříček a udržela se v něm 57 týdnů, v první desítce ale bodovala i v Americe, Holandsku, Švédsku, Kanadě i dalších zemích.  Od té doby právě tahle verze zněla také v mnoha filmech i reklamách (např. automobilky Nissan) a pochopitelně nechybí na žádném koncertě Nazareth dodnes.

  Z dalších hvězd, které po této baladě sáhli, vybíráme: Cher, The Who, Jim Capaldi, Don McLean, Joan Jett, Bee Gees, Sinéad O’Connor nebo Rod Stewart.

  Interpret: Nazareth
  Autoři: Felice Bryant a Boudleaux Bryant
  Rok vydání: 1974

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...