Move – Flowers In The Rain

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Skupina Move vznikla v 60. letech na bázi hned tří skupin a proto se pojmenovala právě slovíčkem označujícím pohyb. Jejich hlavní osobností byl nadaný skladatel, multiinstrumentalista a zpěvák Roy Wood, mimo jiné autor písničky Flowers In The Rain.

  Kapela Move na této písničce pracovala po úspěchu hitu I Can Hear The Grass Grow v londýnských studiích 6. července 1967. O produkci se staral Denny Cordell (Moody Blues, Procol Harum, Joe Cocker…), ale s aranžmá budoucího hitu výrazně pomohl Tony Visonti, později sám velmi úspěšný producent (David Bowie, Moody Blues, T. Rex, Thin Lizzy…). Ačkoliv Wood později i zpíval většinu hitů kapely, tady ještě slyšíme hlavní hlas Carla Waynea (později člena Hollies). Po vydání singl skutečně rychle stoupal v žebříčcích a v Británii se stal velikým hitem (#2). Zároveň ale z písničky kapela neviděla ani penny.

  Manažer kapely Tony Secunda dostal totiž ztřeštěný nápad. K promo singlu nechal vytisknout jakousi pohlednici, na které byl britský ministerský předseda Harold Wilson zcela nahý ve společnosti své sekretářky Marcii Williamsové. Politikovi se tento žert pochopitelně nelíbil a kapelu obratem zažaloval. Nebylo divu, že spor také vyhrál a veškeré tantiémy z prodeje písně a jejího vysílání v rozhlasu musela kapela převést Wilsonovi (resp. charitativní organizaci dle jeho výběru). Pro kapelu tedy úspěch poněkud hořkosladký…

  Flowers In The Rain byla vůbec první písní, která zazněla na rozhlasové stanici BBC Radio 1. Moderátor Tony Blackburn později vzpomínal, že to bylo jedno z nejhektičtějších rán v jeho životě. Všude panovala obrovská nervozita a písničky byly vybírané velmi pečlivě. V momentě startu vysílání ale zkrátka sáhl po první desce, která před ním ležela – a byla to právě Flowers In The Rain od Move.

  Později písničku přezpívala i Nancy Sinatra nebo Kaiser Chiefs, u nás ji s kapelou Colour Images na singl Supraphonu nazpíval Pavel Sedláček.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...