Mojos – Everything’s Alright

  • Kategorie: Hudební knihovna

    V roce 1963 naplno prorazili Beatles a spustili tím na dva roky mánii, které se říkalo merseybeatová horečka. Městem Liverpool, kde v začátcích Beatles hrály stovky kapel, protéká totiž řeka Mersey, a právě ta dala název stylu vycházejícímu z rock and rollu a blues. Dnes si připomeneme jeden hitů této éry od kapely Mojos Everything’s Alright.

    Skupina Mojos byla jednou z mnoha, která se snažila prorazit ve větším měřítku v celé Británii. Byla také jednou z mnohem menší části „merseybeatových“ kapel, která si snažila psát své hity sama (většinou se liverpoolské kapely soustředily na přebírané americké písničky). První singl Mojos s autorskou písničkou They Say I Found A New Baby sice propadl, ale ten druhý už vyletěl v žebříčcích do první desítky. Napsala ho spojenými silami celá kapela a pojmenovala Everything’s Alright. A byla to trefa, jež spustila kapele sice ne příliš dlouhé, zato silné období slávy (v žebříčcích bodovaly ještě další dva jejich singly, než sláva Mojos i celé merseybeatové vlny pomalu vyšuměla).

    Do hudební historie se Mojos zapsali i tím, že u nich začínaly dvě zajímavé osobnosti. Jednak bubeník Aynsley Dunbar, které se později prosadil v kapelách Franka Zappy, Davida Bowieho nebo Johna Mayalla, a potom Lewis Collins, jenž hrál u Mojos na baskytaru. Tu ovšem později odložil do skříně, zkusil to jako herec – a uspěl, stačí se podívat na kterýkoliv díl seriálu Profesionálové, Lewis Collins tam hrál postavu Bodieho (na náhledovém snímku nahoře v záhlaví stojí druhý zprava).

    Nutno však říct, že v době natáčení Everything’s Alright ještě Collins v sestavě nehrál.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...