Medicine Head – One and One Is One

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Tentokrát se s hudební knihovnou přeneseme do Velké Británie začátku 70. let. Zabrousíme do repertoáru skupiny, prezentující se většinou jako duo, i když natáčeli i s řadou dalších muzikantů. Jsou to Medicine Head, dnes s hitem One and One Is One.

    Medicine Head se prosadili začátkem let 70. a na svůj největší hit dlouho nečekali; One and One Is One (Jedna a jedna je jedna) vyskočila do hitparád v květnu roku 1973. Napsal ji John Fiddler, který tvořil jádro skupiny s Peterem Hopem-Evansem. Fiddler byl multiinstrumentalista, hrál na kytaru, na piáno, na bicí a k tomu zároveň zpíval, zatímco Hope-Evans hrál především na harmoniku. Zaujali slavného DJ Johna Peela, který je díky tomu dostal do nahrávacího studia. Hned v roce 1971 zabodovali s hitem (And the) Picture in the Sky, další rok vydali album Dark Side of the Moon (ano, Pink Floyd hned dalšího roku vydali LP stejného názvu).

    Největší hit jim produkoval slavný pianista klávesista Tony Ashton (Remo Four, Ashton, Gardner & Dyke, poté muzikant, kterého si na nahrávání desek zvali lidé jako Jerry Lee Lewis, George Harrison, Eric Clapton nebo Paul McCartney). 5. května 1973 pak One and One Is One poprvé vstoupila do britského žebříčku (#34) a během šesti týdnů se probojovala až na 3. místo za hity See My Baby Jive (Wizzard) a Can the Can (Suzi Quatro). Dalších sedm týdnů ale držela stále v první padesátce. Nebylo také velkým překvapením, že hit pojmenoval jedno z alb skupiny.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...