McCoys – Hang On Sloopy

 • Kategorie: Hudební knihovna

  The McCoys byli věkovým průměrem jednou z nejmladších rock and rollových kapel Ameriky v šedesátých letech. I tak natočili hit, který dodnes nezestárnul a zní z rádií po celém světě, jmenuje se Hang On Sloopy.

  Původní název písničky zněl My Girl Sloopy a menší hit s ním měla kapela The Vibrations v roce 1964. K názvu profesionálního skladatele Berta Russella prý inspirovala jazzová zpěvačka Dorothy Sloop a napsal písničku pro Solomona Burkeho, který ji ale odmítl. Nicméně písničku by možná vzal čas, kdyby se jí nakonec neujali právě kluci z kapely, která si původně říkala Rick Z Combo, ale podle písničky kapely Ventures se přejmenovali na The McCoys. Vyjeli tehdy na turné s úspěšnými The Strangeloves, kteří jim nejen zařídili nahrávání, ale i doporučili právě tento jejich budoucí hit (dokonce pomohli nahrát rytmický základ písně).

  McCoys pak vydali svůj debut v roce 1965 a dobyli s ním americký Billboard a odstartoval jejich ne sice dlouhou, ale úspěšnou kariéru. Později se Hang On Sloopy stala oficiální rockovou písní státu i univerzity v Ohiu a nazpíval ji  kde kdo, např. The Ventures, Bruce Springsteen, The Supremes nebo The Yardbirds v éře s Jeffem Beckem. A konečně hlavní postava McCoys, kytarista a zpěvák Rick Derringer ji zahrál i s All Starr Bandem s Ringem Starrem v Praze.

   

  Interpret: The McCoys
  Autoři: Wes Farrell / Bert Russell
  Rok vydání: 1965

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...