Manfred Mann – Oh No Not My Baby

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Londýnská hudební scéna šedesátých let nabízela jeden hudební talent vedle druhého. Základ skupiny Manfred Mann vznikl ve škole a brzy měla pevné místo na britské a posléze i americké scéně. Dnes se podíváme na jejich hit Oh No Not My Baby.

    Ačkoliv členové skupiny napsali celou řadu skvělých písní (zejména zpěvák Paul Jones nebo bubeník Mike Hugg), pro potencionální hity „Manfredi“ raději sahali k profesionálnějším skladatelům. Zároveň ale vybírali takové písně, které v jiném podání příliš nevynikly nebo se přinejmenším nestaly velikými hity. To byl také případ Oh No Not My Baby, kterou složili profesionálové a autoři desítek hitů, manželé Gerry Goffin a Carole King.

    Goffin s manželkou Carole nabídli písničku dívkám ze Shirelles, které se už osvědčily coby interpretky jejich písně Will You Love Me Tomorrow. Shirelles si s ní ale příliš nevěděly rady, doslova se utopily v aranžmá a jejich verze příliš nedržela pohromadě. Nakonec to vzdaly a jejich verze zůstala ležet na dlouhá léta v archivech. Ujala se jí zatím menší hvězda Maxine Brown, v jejím podání už deska vyšla a stala se vlažným hitem v první třicítce. A to byl moment, kdy se dostala do hledáčku Manfred Mann, kteří předtím do žebříčku poslali hit zmíněných Shirelles Sha La La. Oh No Not My Baby vydali v dubnu 1964 a stala se jejich šestým velikým hitem, i když o jedinou pozici minula Top 10.

    Že šlo v případě Oh No Not My Baby o kvalitní zboží dokazuje fakt, že i v pozdějších letech byl o písničku zájem, nazpívaly ji Aretha Franklin i Dusty Springfield, Merry Clayton (kterou na piáno doprovázela autorka Carole King) ji znovu poslala do hitparád v roce 1972 a byla za ni dokonce nominovaná na Grammy. Vůbec nejvýš ji pak v roce 1973 v žebříčku vytlačil Rod Stewart. V 90. letech pak další úspěšné předělávky nazpívaly Cher a Linda Ronstadt.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...