Madness – My Girl

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Londýnská skupina Madness patřila ve své době (přelom 70./80. let) k nejúspěšnějším, strávila 214 týdnů v britském singlovém žebříčku (což v 80. letech dorovnala pouze jediná další skupina UB40). Je na čase se tedy podívat také na jeden z jejich hitů.

    My Girl byl jedním z prvních singlů kapely, kteří si původně říkali The North London Invaders, ale úspěch přišel až po změně názvu na Madness (podle písně jejich vzoru Prince Bustera). Hned první singl (The Prince) je poprvé poslal do první dvacítky hitů, následující One Step Beyond už do první desítky (#7). A právě třetí singl s My Girl, vydaný tři dny před Vánocemi roku 1979, od nich zabodoval vůbec nejvýš – na 3. místě prestižního žebříčku časopisu Record Retailer.

    Přes stejný název nemá píseň žádnou spojitost s hitem Temptations z roku 1964. My Girl (Moje holka) napsal klávesista skupiny Mike Barton a pro text mu posloužila krabička cigaret. Napsal ji ještě v civilním zaměstnání, pracoval tehdy pro firmu rozvážející po Londýně banány. Text jednoduše opsal z rozhovoru se svým kolegou. Sám k tomu později řekl: „Chlápek, se kterým jsem jezdil v kamiónu, pořád říkal: Moje holka a já se usadíme v Essexu, moje holka a já pojedem o víkendu na pláž…“ Barton jeho slova jednoduše poskládal do veršů, vymyslel melodii a hit byl na světě.

    Tracey Ullman v roce 1984 písničku přezpívala a znovu poslala do britské hitparády, jen změnila v názvu pohlaví z dívky na chlapce (My Guy). V roce 1992 kapela Madness vydala písničku znovu v rámci obnoveného zájmu o své starší hity a znovu se dokonce probojovala do první třicítky hitů.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...