Lou Reed – Satellite Of Love

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Lewis Allan Reed, zkráceně Lou Reed, je americký zpěvák přímo z newyorského Brooklynu. Proslavil se jako člen kapely Velvet Underground, ale spolu s hitem Walk On The Wild Side se odrazil k veleúspěšné sólové dráze už na počátku 70. let. Dnes připomeneme jeho hit Satellite Of Love.

    Lou Reed písničku natočil pro své druhé album Transformer, které mu produkovali David Bowie (na nahrávce ho ostatně můžete v pozadí slyšet i zpívat) a Mick Ronson. Ačkoliv pro desku Reed složil vesměs nové písničky, právě Satellite Of Love zkoušeli už s Velvet Underground, ale nedokončili ji. Byla určena pro jejich album Loaded a kapela ji hrála i na koncertech, ale teprve až po mnoha letech se mezi fanoušky dostala i původně nepoužitá studiová demo verze kapely (vyšla na box setu Peel Slowly And See).

    K samotné pomoci a talentu Davida Bowieho Lou Reed později řekl: „On cítí melodii mnohem lépe než kdokoliv jiný v rock and rollu. Většina lidí nedokáže zazpívat jeho písničky, protože on umí zpívat velmi vysoko. Vezměte si Satellite Of Love z mojí desky Transformer, tam je jedna pasáž na úplném konci písničky, kde jde s hlasem do neuvěřitelné výšky, je to úžasné!

    A kvalitu písničky Satellite Of Love dokazuje i fakt, že po ní v dalších letech sáhli např. U2, Eurythmics, Morrissey nebo herečka Milla Jovovich. V roce 2004 měl veliký ohlas ještě diskotékový remix písničky nazvaný Satellite of Love ‘04, bodoval dokonce i v britské Top 10, což se originální verzi nepodařilo.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...