Lobo – Me And You And A Dog Named Boo

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Pod krátkým jménem Lobo se skrýval známý americký zpěvák, který se ve skutečnosti jmenoval Roland Kent LaVoie ale pro svůj pseudonym si vybral španělské slovíčko mající význam „vlk“. Dnes je v našem hledáčku jeho píseň Me And You And A Dog Named Boo.

    Lobo se narodil na Floridě ve veliké rodině, měl šest dalších sourozenců. V osmnácti letech se začal zajímat o muziku a během studií byl členem celé řady skupin, přičemž nazpíval i jeden menší lokální hit. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let už rezignoval na skupiny a začal vystupovat sám s vlastní doprovodnou skupinou a začal si říkat Lobo. Získal nahrávací smlouvu a vsadil na svou písničku Me And You And A Dog Named Boo. Hned na poprvé to byla trefa do černého, singl zabodoval v první pětce hitů v Americe i v Británii a udělal z něj mezinárodní hvězdu.

    Písnička vypráví příběh dvou hippies a jejich psa, kteří se ve starém autě vydali na cestu po Americe. Dojedou do Georgie, ukradnou jídlo na jedné farmě, odpracují si je a zamíří do Los Angeles. Tam se chtějí usadit, ale staré auto je znovu vytáhne na cestu.

    Ještě ve stejném roce písničku do žebříčku vrátil countryový zpěvák Stonewall Jackson a opět se s ní probojoval do první desítky, tentokrát country hitů. Sám Lobo ještě několikrát v žebříčcích bodoval s hity jako I’d Love You To Want Me (1972) nebo Don’t Expect Me To Be Your Friend (1973). Všechny tyto hity, včetně Me And You And A Dog Named Boo, nahrál Lobo ještě jednou znovu v roce 2008 na své album Out Of Time.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...