Kinks – Sunny Afternoon

 • Kategorie: Hudební knihovna

  The Kinks patří k nejstabilnějším hitmakerům 60. let a jsou bezesporu i kapelou, která až do svého rozpadu v 90. letech nestihla tvůrčně „vyhořet“. Za to může především jejich leader Ray Davies. Ten napsal i jeden z jejich největších hitů Sunny Afternoon.

  Kinks písničku nahráli během chvíle jednoho rána roku 1966, sám Ray Davies ke vzniku Sunny Afternoon řekl: „Bylo to v době, kdy jsem nemohl nic poslouchat, pouštěl jsem si pořád desky Greatest Hits od Franka Sinatry a Dylanovy Maggie’s Farm a Bringing It All Back Home. Pak Glenna Millera a Bacha, byla to skutečně zvláštní doba. Přišlo mi, jakoby všechno hrálo jedno s druhým a z toho najednou vznikla Sunny Afternoon."

  Sunny Afternoon pak vyšla na albu kapely Kinks nazvaném Face To Face a také jako jeho pilotní singl (vzápětí vyšlo i po něm pojmenované výběrové album kapely). Singl vyletěl hned až na první místo britského žebříčku, stejně jako v sousedním Irsku, do žebříčků se ale probojoval suverénně po celém světě. Jako jeden z nejznamějšího hitů 60. let, jej s oblibou přebírají zpěváci a různé kapely dodnes (namátkou: Tom Jones, Bob Geldof, Take That, u nás ji ve svém beatovém období hráli např. sourozenci Hana a Petr  Ulrychovi).

  Interpret: The Kinks
  Autoři: Ray Davies
  Rok vydání: 1966

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...