John Travolta & Olivia Newton-John – You’re The One That I Want

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Roky 1977-1978 byly v kariéře Johna Travolty mimořádně úspěšné, z téměř neznámého herce se stala v okamžiku opravdová světová star. Natočil dva filmové i hudební megahity – hudební snímky Horečka sobotní noci a Pomáda. Desky s písničkami z nich (soundtracky) také obsadily první dvě místa v prodejnosti za celý rok. Připomeneme si dnes You’re The One That I Want, duet s Olivií Newton-John.

    Bude nás tedy zajímat Pomáda. To byl velmi úspěšný hudební muzikál Warrena Caseyho a Jima Jacobse, který měl premiéru v Chicagu v roce 1971. Filmoval se o sedm let později a Travolta do něj šel už jako velká hvězda, za Horečku sobotní noci byl nominovaný na Oscara a byl to on, kdo režisérovi Randalu Kleiserovi prakticky vnutil i Olivii. Později v jednom rozhovoru s nadsázkou říkal: „S Randalem už jsem spolupracoval na jednom filmu dřív, tak jsem ho doporučil. A stejně tak Olivii-Newton John. Říkal jsem jim‚ tady máte holku, co dostane všechny. O takové sní každý, každý by ji chtěl za svoji holku, já bych ji taky chtěl za svoji holku! A zpívá líp než kdokoliv jiný.“ A se smíchem dodal: „Řekl jsem jim, že jestli ji nevezmou, tak se prostě zabiju.“ A Travolta trefil do černého, s Olivií utvořili ideální pár jak herecky, tak pěvecky. Jakkoliv kvalitní předlohu měli, nebylo pochyb o tom, že oni dva film, jak se říká „udělali“.

    You’re The One That I Want byste ovšem v původním muzikálu hledali marně, přímo pro finální scénu filmu ji totiž napsal John Farrar, někdejší baskytarista skupiny Shadows a dlouholetý Oliviin producent. A byla z toho doslova hitparádová bomba. Singl se devět týdnů držel v čele britského žebříčku, prodalo se jej přes dva milióny kusů a stal se nakonec pátým nejprodávanějším singlem britské historie. V Americe se také probojoval až na vrchol žebříčku, stejně jako v Austrálii, Kanadě, Holandsku, Rakousku, Německu, Irsku, Norsku, Švýcarsku, Švédsku nebo na Novém Zélandě (v řadě zemí tehdy střídal na vrcholu hit Rivers Of Babylon od německých Boney M).

    Písnička v Americe dokonce pojmenovala jednu televizních reality show. V roce 1998 znovu bodoval remix hitu vydaný u příležitosti dvacetiletého výročí premiéry filmu (probojoval se až na #4). V roce 2002 oba zpěváci znovu vystřihli You’re The One That I Want v uvolněné atmosféře na koncertní show u příležitosti vydání filmu na DVD.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...