Ike & Tina Turner – Nutbush City Limits

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Ike & Tina Turnerovi jsou známí nejen svým skandálním soužitím, ale hlavně díky hudbě, kterou za svoji ne příliš dlouhou společnou kariéru natočili. Jedním z jejich nezapomenutelných čísel byla Nutbush City Limits.

  Nutbush ve státě Tennessee má sice daleko do „city“, velkoměsta, ale je to místo, kde Tina Turner, tehdy ještě Anna Mae Bullock, vyrostla. Později jako šestnáctiletá viděla v klubu hrát kapelu Ike Turnera a když kapela vybídla, jestli si s nimi chce někdo zazpívat, zkusila štěstí a ihned všechny okouzlila. Stala se zprvu doprovodnou, ale brzy hlavní zpěvačkou kapely a Ikea Turnera si nakonec vzala. Jejich manželství bylo katastrofální, zejména díky Turnerovým násilnickým sklonům a nakonec skončilo vleklými soudními spory, nicméně hudbu dělali jedinečnou.

  Nutbush City Limits napsala sama Tina a je to prakticky autobiografická písnička a zároveň poslední společný hit manželů z roku 1973. Jako host se do studia při nahrávání protlačil Brit Marc Bolan, velký obdivovatel Turnerových z kapely T Rex, a zahrál si i na kytaru (jeho tehdejší přítelkyně s kapelou zpívala jako sboristka).
  Hit si Tina ponechala v repertoáru i po rozchodu s manželem a ještě několikrát se k němu vrátila, v roce 1988 například v živé verzi dělal reklamu na její koncertní dvojalbum Tina Live In Europe, v roce 1991 natočila ještě remix v moderním tanečním stylu a opět se s s ním dostala do hitparád. Pro film What’s Love Got to Do with It? natočila ještě další verzi v roce 1993. Vedle ní písničku natočila i řada dalších slavných hudebníků jako Bob Seeger nebo Alvin Lee z Ten Years After.

   

  Interpret: Ike And Tina Turner
  Autoři: Tina Turner
  Rok vydání: 1973

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...