Hot Chocolate – You Sexy Thing

 • Kategorie: Hudební knihovna

  V 60. letech stál producent Mickie Most za úspěchem hudebníků jako Animals, Herman’s Hermits nebo Donovana. V letech sedmdesátých potom k jeho hitmakerům patřili např. Hot Chocolate, jejichž You Sexy Thing je tématem dnešní hudební knihovny.

  Hot Chocolate odstartovali svou kariéru s reggae verzí písničky Johna Lennona Give Peace A Chance v roce 1969. Lennonovi se předělávka natolik líbila, že skupina dokonce získala nahrávací smlouvu s beatlesovskou firmou Apple. Jenomže Beatles se vzápětí rozpadli a firma začala fungovat pouze jako virtuální právnický subjekt pro nahrávky ex-Beatles. Záchranné lano „Horké čokoládě“ hodil právě Mickie Most a dobře udělal. Skupina v dalších letech vydala na čtyři desítky hitových singlů.

  You Sexy Thing napsal leader skupiny Errol Brown s baskytaristou Tonym Wilsonem. Původně ji neskládali jako potenciální hit a nahráli ji pouze na zadní stranu jednoho ze svých mála propadáků, balady Blue Night. Mickie Most ale později přehodnotil kvality písně, znovu ji smíchal a vydal ji jako A stranu singlu. Vzápětí v Británii singl vyskočil na #2 místo za hit Queen Bohemian Rhapsody.

  Když jsem skládal Sexy Thing, žil jsem noční život, trávil jsem ho v klubech třeba do čtyř do rána. Ale když jsem se oženil a měl děti, nechal jsem toho,“ vzpomínal později jamajský rodák Errol Brown. Inspirací pro píseň byla údajně jeho (budoucí) žena Ginette.

  You Sexy Thing se dokonce několikrát do žebříčku vrátila, a to dokonce až do Top 10. Nejprve jako remix v roce 1987 (autorem byl holandský DJ Ben Liebrand), podruhé v roce 1997, když byla použita v britské komedii Do naha! (zazněla i ve filmech Hele vole, kde mám káru, Hříšné noci, Gauneři nebo Andrew – člen naší rodiny).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...