Hollies – Sorry Suzanne

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Kapela The Hollies sypala celá šedesátá léta z rukávu jeden hit za druhým, v roce 1968 ovšem řešili problém, když odešel jejich hlavní leader, zpěvák a kytarista Graham Nash. Na nový singl se proto čekalo s napětím a výsledek byl příjemným překvapením – hit Sorry Suzanne.

  Předcházející léta byla pro Hollies zásadní, přestali přebírat skladby jiných autorů a vsadili na vlastní schopnosti, což byla trefa do černého hlavně s alby For Certain Because nebo Evolution a s hity jako Carrie Anne nebo Stop Stop Stop. S odchodem Grahama Nashe do tria Crosby, Stills And Nash ale vsadili raději zase na profesionály, Sorry Suzanne napsali Geoff Stephens (z kapely  The New Vaudeville Band, autor hitů jako Winchester Cathedral, The Crying Game nebo There’s a Kind Of Hush) a Tony Macaulay (napsal např. Baby, Now That I’ve Found You nebo Love Grows Where My Rosemary Goes).

  Hollies zatím vypsali konkurz na nového zpěváka a kytaristu, který by zaplnil Nashovo místo, nakonec se jím stal Terry Sylvester (bývalý člen The Swinging Blue Jeans) a zapadl skvěle, což dokázala právě první nahrávka s ním, Sorry Suzanne. Ta vyšla v únoru roku 1969 a hitparády po celém světě vzala útokem: v první desítce bodovala v Británii, Austrálii, Norsku, Holandsku nebo Německu a třeba ve Švýcarsku to dotáhl až na vrchol. Překvapivě se příliš nechytla v Americe, kde přitom předešlé písničky Hollies také měly veliký ohlas.
  Do své televizní show si je na to konto pozval Tom Jones a Hollies tam zahráli právě Sorry Suzanne

  U nás se tehdy dostala na desku dokonce i v české verzi, když ji nahrála skupina Metronom jako Stosedmkrát.

  Interpret: The Hollies
  Autoři: Geoff Stephens / Tony Macaulay
  Rok vydání: 1969

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...