Heart – Barracuda

 • Kategorie: Hudební knihovna

  V podmořském světě je Barracuda nebezpečná ryba, v hudebním světě nesmrtelný hit skupiny Heart, který si přiblížíme právě v dnešní hudební knihovně.

  Barracuda byla výsledkem tvořivé session a podílela se na ní většina členů kapely Heart v čele se sestrami Wilsonovými. Dobře věděli, o čem zpívají, skladba je o hudebním průmyslu jako takovém (sama kapela tehdy byla ve vleklém sporu se svým hudebním vydavatelstvím). Finálním impulsem k napsání písničky bylo absurdní bulvární nařčení, že Anne a Nancy Wilsonovy jsou nejen sestry, ale také lesbické milenky.

  Písnička je hodně spojovaná také s filmem Charlieho andílci, kde zazněla, a svou roli sehrála i v prezidentské politické kampani Sarah Palinové, která tehdy v reklamní kampani používala svou školní přezdívku Sarah Barracuda. Wilsonovy sestry ale později Palinovou požádali, aby píseň ve své kampani nepoužívala.

  Hudební kanál VH-1 Barracudu označil za 34. nejlepší hard rockovou píseň všech dob. Singl bodoval v první desítce hitů v řadě zemí (Kanada, Francie, Německo, Jihoafrická republika…).

  Interpret: Heart
  Autoři: Ann Wilson / Nancy Wilson / Roger Fisher / Michael DeRosier
  Rok vydání: 1977

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...