Gerry & The Pacemakers – How Do You Do It

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Když v roce 1962 přišli Beatles do studií na Abbey Road natáčet svůj druhý singl, producent George Martin pro ně měl nachystanou od profesionálního skladatele složenou písničku How Do You Do It, ale Beatles byli rozhodnutí udělat svou Please Please Me. Díky tomu „zbyla“ na jejich kamarády Gerry And The Pacemakers.

  Beatles tehdy How Do You Do It dokonce nahráli, ale citlivé ucho producenta Martina jasně slyšelo, s jakou nechutí to udělali. Legendární je také Martinova reakce na jejich odmítnutí: „Chlapci, až složíte něco takhle dobrého, rád to s vámi natočím.“ Jenže oni měli připravenou Please Please Me, tak jim skutečně rád ustoupil a Beatles tak natočili svůj první hit Nr.1.

  How Do You Do It už před nimi odmítl tehdy velmi populární anglický zpěvák Adam Faith, zato přesně sedla stylu kapely Gerry And The Pacemakers. To byli kamarádi Beatles z Liverpoolu, které zastupoval navíc stejný manažer Brian Epstein, a proto jim vyjednal nahrávání také ve studiích Abbey Road. Pacemakers se písnička líbila a shodli se s Martinem, že to bude jejich první singl. Byla to dobrá volba – po vydání vystřelila na první místo všech britských hitparád. Z hlavního žebříčku sesadila Cliffa Richarda a držela se tam tři týdny, než zase Beatles vydali další singl From Me To You. V Americe se později prosadila také v Top 10 a Gerry And The Pacemakers díky tomu vystoupili i ve slavné Ed Sullivan Show.

  Verze Beatles dlouho kolovala na různých pirátských deskách a v roce 1995 oficiálně vyšla na „dokumentárním“ CD Anthology 1. Hitovou verzi Gerry And The Pacemakers najdete na každém výběru jejich největších hitů, paradoxně ale nevyšla na jejich prvním dlouhohrajícím albu, ačkoliv jej víceméně pojmenovala (How Do You Like It), dodnes také písničku hrají na všech svých koncertech.

  Interpret: Gerry And The Pacemakers
  Autoři: Mitch Murray
  Rok vydání: 1963

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...