Genesis – Throwing It All Away

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Dnešní hudební knihovna nás vezme do let osmdesátých a podíváme se do hity nabitého alba Invisible Touch skupiny Genesis, které mimo jiné obsahovalo i jednu z jejich nejznámějších písní Throwing It All Away.

    Ačkoliv pod touto písničkou najdeme podepsané všechny tři hlavní členy skupiny Genesis, z větší části ji napsal kytarista Mike Rutherford, který vymyslel základní kytarový riff a napsal i většinu textu. Původní titul zněl Zephyr and Zeppo a skupina na ní tak pak pracovala na Farmě. Farma bylo místo v britském Surrey, původně skutečně zemědělské stavení, které ale bylo přestavené na nahrávací studio a Genesis zde natáčeli všechny desky počínaje albem Abacab (usedlost nakonec skupina zakoupila a její členové zde nahrávají i své sólové projekty). Na albu Invisible Touch pracovali od podzimu 1985 do jara 1986, kdy také vznikla právě i Throwing It All Away.

    Textově šlo o klasický love song, vypravěč se snaží usmířit svou lásku, kterou něčím nespecifikovaným zklamal a přesvědčuje ji, aby to zkrátka „hodila za hlavu“, jak by se název písně dal přeložit. Z alba píseň vyšla jako druhý singl (prvním byla titulní Invisible Touch) a byl z toho velký hit zejména ve Spojených státech (#4), ale vysoko bodoval i v Británii, Kanadě nebo Austrálii.

    Díky velkému úspěchu ji Genesis zařadili na většinu svých dalších turné, i když v pozdějších letech museli snížit její tóninu, jak se s rostoucím věkem prohluboval hlas Phila Collinse. Slyšíme ji tak i na koncertních albech skupiny jako The Way We Walk, Volume One: The Shorts nebo Live Over Europe 2007. Na svých sólových turné ji hrává i Mike Rutherford. K písni Genesis natočili také videoklip vysílaný často na MTV (resp. šlo o sestřih z jejich koncertů).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...