Genesis – That’s All

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Na přelomu let 1983 – 1984 sypala skupina Genesis do žebříčků jeden hit za druhým z jedné jediné desky. Album pojmenované jednoduše podle názvu kapely bylo natolik silné, že z něj v západních zemích postupně poslali do hitparád písně Mama, That’s All, Home by the Sea, Illegal Alien nebo Taking It All Too Hard. Dneska se zastavíme u druhé jmenované.

    Kredit u skladby That’s All drží všechny tři opory skupiny. Tedy Phil Collins, Tony Banks i Mike Rutherford. Podobně jako u některých dalších hitů Genesis nebo Phila Collinse i zde je námětem textu nepovedený vztah mezi mužem a ženou, který se právě zbortil. Phil se nechal slyšet, že bubenický part je inspirovaný jedním z jeho vzorů – Ringem Starrem ze skupiny Beatles.

    Ve Spojených státech singl vystřelil do první desítky, a protože osmdesátá léta byla zlatou érou videoklipů, jeho úspěchu výrazně pomohla také častá rotace na MTV. Členové kapely v něm vystoupili jako bezdomovci ohřívající se u barelu s ohněm. Režíroval jej Jim Yukich, častý spolupracovník zejména Phila Collinse.

    Jako jeden z hlavních hitů kapely se dostal i na mnoho z jejich koncertních alb (The Way We Walk, Volume One: The Shorts nebo Live at Wembley Stadium), vzniklo i několik předělávek (např. od kanadské kapely Doc Walker nebo od britských Keane).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...