Gary Moore – Parisienne Walkways

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Bohužel nám víkend přinesl ošklivou zprávu, 6. února ve věku 58 let zemřel irský muzikant z Belfastu, jeden z nejslavnějších rockových a bluesových kytaristů Gary Moore, hvězda sám za sebe i člen kapel jako Thin Lizzy, Colosseum nebo Skid Row. Odešel nečekaně během své dovolené ve Španělsku. K jeho poctě si dnes připomeneme jeho první sólový hit Parisienne Walkways.

  Hit Parisienne Walkways nahrál Gary na své první album natočené po odchodu z kapely Thin Lizzy. Jmenovalo se Back On The Streets, a na jeho obale je Gary vyfocený, jak opouští britskou věznici Wormwood Scrubs, což byl samozřejmě pouze žert. Na albu s ním spolupracovali dva jeho kolegové z Thin Lizzy, jednak bubeník Brian Downey a pak zpěvák Phil Lynott, který se na této písničce navíc podílel i autorsky, ačkoliv někdy je jako spoluautorka také uváděná tehdejší Garyho přítelkyně Donna Campbell.

  Parisienne Walkways byl první singl z alba a také první sólový hit, který Gary Moore měl, když se probojoval do britské Top 10. Gary ho na své koncerty zařazoval až do své smrti.

  Interpret: Gary Moore
  Autor: Gary Moore / Phil Lynott (/ Donna Campbell)
  Rok vydání: 1979


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...