Equals – Baby Come Back

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Kapela Equals je spojená s britskou scénou 60. let, i když pokud bychom ji chtěli zařadit podle místa narození členů, měli bychom problém – v jejich rodných listech totiž figuruje jak Anglie, tak také Jamajka nebo Guyana… To ale není podstatné, jejich hit Baby Come Back bodoval všude po světě bez ohledu na národnosti.

  Hlavní postavou kapely byl právě rodák z Guyany, zpěvák Eddy Grant. Ten se původně učil hrát na trumpetu, ale zlákala ho kytara a brzy začal psát i vlastní písničky. Jednou z nich byla právě Baby Come Back, ale tu za možný hit Eddy vůbec nepovažoval, stejně jako zbytek skupiny Equals. I proto jej zařadili jen na B stranu písně Hold Me Closer, které věřili mnohem víc.

  Je pravdou, že v Británii si Baby Come Back zprvu nikdo nevšiml. Jenomže potom ji „objevili“ Němci a singl tam vyletěl na první místo a v horní desítce také bodoval v Belgii nebo Holandsku. Díky tomu vydavatelská firma President zareagovala i v Anglii a znovu desku pustila do oběhu, tentokrát s důrazem na Baby Come Back. Brzy už trůnila i v čele britského žebříčku (paradoxně to byl jediný #1 hit, který kdy firma President produkovala).

  Kapela poté ještě několikrát bodovala se singly jako Softly Softly nebo Viva Bobby Joe, ale počátkem roku 1971 vážné zdravotní problémy zpěváka Granta rozlet skupiny zastavily. Equals se rozpadli, Grant se vrátil na Guyanu a načas si dal pauzu. Znovu se vrátil k muzice v polovině 70. let a spolu s hitem Living On The Front Line se vrátil i do hitparád, kam poté poslal další tucet písní v 80. letech.

  Sám Eddy Baby Come Back ještě oživil v 80. letech, ale to s ní větší úspěch měl Pato Banton v reggae verzi (s pomocí kapely UB 40). Znovu ji do žebříčků poslali ještě London Boys v roce 1993, předělávky nahráli ale také Bonnie Rait, Geno Washington nebo Randy Bachman.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...