Elvis Presley – Return To Sender

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Elvis Presley je legenda mezi legendami, dodnes i tři desítky let po smrti vydělává jeho jméno každý rok mnohem více peněz než leckterá kapela za celou kariéru. Nazpíval desítky hitů, mezi nezapomenutelné z éry šedesátých let patří např. Return To Sender.

  Našim dětem už smysl tohoto textu budeme pomalu muset dlouze vysvětlovat… „Víš synu, tehdy, když se ti líbila dívka, vzal jsi papír, napsal jsi dopis a poslal jí ho poštou. A ona, když ho nechtěla, tak ti ho vrátila neotevřený zpět.“ Přesně o tom je písnička Return To Sender, vráceno odesílateli, Elvis se tu vyrovnává s odmítnutím jeho milované dívky.

  Hit Elvisovi na tělo napsal Otis Blackwell, autor jeho předešlých zlatých desek All Shook Up nebo Don’t Be Cruel. Pomohl mu s ní ještě zpěvák Winfield Scott a vznikl vlastně na přímou objednávku pro tehdy aktuální filmovou novinku s Elvisem, snímek Girls! Girls! Girls! Ten sice zmizel v propadlišti filmových dějin, zato píseň zní z éteru rádií po celém světě dodnes.

  V roce 1993 vydala americká pošta poprvé sérii známek s Elvisem, což bylo nezvyklé, do té doby se hvězdy showbusinessu na známkách neobjevovaly. Oblíbeným trikem se stalo, že si fanoušci známku koupili a dopis pak odeslali na neexistující adresu – po čase se jim vrátil zpět s razítkem, které říkalo: „Return to sender“.

  Interpret: Elvis Presley
  Autoři: Otis Blackwell / Winfield Scott
  Rok vydání: 1962

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...