Elvis Presley – (Marie’s The Name) His Latest Flame

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Elvis Presley odešel na konci 50. let na vojnu. Jeho manažer ale rozhodně neztrácel čas a celou dobu zásoboval jeho fanoušky předtím nevydanými písněmi, takže po svém návratu mohl v roce 1960 Elvis plynule navázat. Co se změnilo, byla hudební scéna.

  Elvis už nezpíval tak jako v 50. letech, ani nemohl, trendy se posunuly, ale než krále rock and rollu spolkl na dlouhá léta Hollywood, vydal několik úžasných nahrávek, ze kterých dnes připomeneme (Marie’s The Name) His Latest Flame.

  Presley tehdy (srpen 1961) vydal tzv. singl o dvou A stranách, protože měl k dispozici dvě písničky (druhou byla Little Sister), které rovnoměrně aspirovaly na to stát se jeho dalším hitem. Nechal proto na rozhlasových stanicích, aby si samy vybraly, který budou hrát. A ony si vybraly jednoduše obě, takže obě bodovaly v Top 10, His Latest Flame nakonec o jeden stupínek výš (#4) než Little Sister. V Británii vyskočil dokonce singl jako celek až na vrchol.

  Obě písničky napsali pro Elvise zavedení hitmakeři Doc Pomus a Mort Shuman. His Latest Flame postavili na svébytném rytmu, jejž proslavil Bo Diddley. Ale původně ji nabídli Delu Shannonovi. Ten krátce předtím slavil obrovský úspěch s písní Runaway a novinku sice nazpíval, ale pouze schoval na své album Runaway With Del Shannon. Oběma autorům nepochybně His Latest Flame tak přišla poněkud opomenutá a nevyužitá. Díky tomu si našla cestu k Elvisovi, který ji vyslal do světa.

  Sám Elvis tehdy nekoncertoval, takže písnička v jeho podání živě nezněla, na rozdíl od Little Sister se k ní nevrátil ani na pozdějších koncertech. Ale ačkoliv nepatří mezi ty „rockovější“ v Elvisově repertoáru, později se k ní vracely právě „tvrdší“ skupiny jako rockoví Smiths, punkoví Misfits či dokonce metaloví Scorpions.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...