Elvis Presley – Always On my Mind

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Málokterá písnička se může pochlubit tím, že byla natočena už více jak třemi stovkami umělců. Jednou z takových je Always On my Mind, kterou si dnes připomeneme v hudební knihovně v podání Elvise Presleyho.

  Původně tuto píseň napsalo trio skladatelů jako countryově laděný hit pro Brendu Lee na počátku 70. let. Píseň poté proletěla světem a přezpíval ji kde kdo, od francouzské hvězdy Mireille Mathieu, přes bluesmana B. B. Kinga (ten ji v roce 2006 označil za svou nejoblíbenější píseň), Kanaďana Michaela Bublého i countyovou legendu Willieho Nelsona.

  Elvise písnička nadchla hned, jak ji slyšel, natočil ji v březnu roku 1972 a vydal ji na tzv. singlu o dvou A stranách, přičemž se ho v Americe hned prodalo půl milion výlisků a vynesl Elvisovi zlatou desku i v době, kdy už měl hodně silnou konkurenci v mnohem mladších hudebnících. V Británii vyletěla do první desítky, stejně jako např. v Kanadě, ale hitem se stala např. i v Holandsku. Zajímavé je, že v roce 2007 vyšla v Anglii Elvisova verze znovu jako singl při vydávání reedic jeho desek a znovu se probojovala do první dvacítky nejúspěšnějších hitů i třicet let po smrti krále rock and rollu.

  Když byla popová skupina Pet Shop Boys požádána, aby vystoupila v pořadu k výročí Elvisovy smrti, chtěli tam udělat housově laděnou předělávku písně Baby Let’s Play House. Tu nakonec nestihli připravit, tak narychlo udělali předělávku právě Always On my Mind, protože to byla první písnička na kazetě, kterou s Elvisem měli po ruce. Upravili aranžmá, přidali i jeden akord navíc a nakonec právě tahle verze vyletěla na vrchol žebříčku v roce 1987.

  Veliký úspěch s ní měl také Willie Nelson v roce 1982, jeho verze tehdy získala i cenu Grammy a stala se skladbou roku.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...