Elton John – I Guess That’s Why They Call It The Blues

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Elton John je zpěvákem, který prodal čtvrt miliardy desek, díky čemuž je jedním z nejúspěšnějších hudebníků všech dob. Drží také dodnes rekord v počtu prodaných singlů (jeho Candle In The Wind je nejprodávanější deskou historie). Nás ale dnes bude zajímat jiná nahrávka, méně „ohraný“ hit I Guess That’s Why They Call It The Blues.

    Na začátku osmdesátých let byla Eltonova hitová kariéra v mírném útlumu, singly jako Nobody Wins či Loving You Is Sweeter Than Ever nebo Empty Garden se neprodávaly moc dobře, z alba Jump Up se chytila jediná písnička Blue Eyes. V roce 1983 ale plně obnovil spolupráci se svým textařem Berniem Taupinem, se kterým ji sice zcela nepřerušili, ale zdaleka nespolupracovali tak často jako dříve. Oživená spolupráce ale oživila i Eltonovu kariéru. I Guess That’s Why They Call It The Blues byla jednou z prvních, Bernie ji psal jako osobní záležitost, vlastně dopis své ženě Toni Russo (sestře známé herečky Rene Russo). A Bernie se tím nijak netajil, na obale desky byla dokonce poznámka: „Hej, Toni, tahle je pro tebe.“

    Bez zajímavosti není ani fakt, že na harmoniku si v písni zahrál host, a to nikdo menší než sám Stevie Wonder. Písnička se tak líbila, že zněla pravidelně na fotbalových zápasech Chelsea F.C., dostala se do u nás ne tak známých seriálů jako Max And Paddy’s Road To Nowhere nebo Family Guy, stejně jako do filmu Petrovi přátelé. K písni vznikl také videoklip, ve kterém se odvíjel filmový příběh zamilovaného páru z 50. let, který načas rozdělí chlapcův vojenský výcvik.

    Velkým hitem se píseň stala např. v Anglii, Americe, Kanadě, Německu, na Novém Zélandu nebo ve Švýcarsku. Elton ji také dodnes zařazuje do setlistů svých koncertních vystoupení.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...