Doors – Love Street

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Jednou z nejznámějších písniček kapely Doors je Love Street, která se z „béčkové“ pozice na singlu Hello I Love You prosadila jako nezapomenutelná klasika Doors sama o sobě. Její základ napsal Jim Morrison a dneska si přiblížíme jeho inspiraci.

  Jim ji napsal jako báseň původně snad ani neurčenou k zhudebnění, a ačkoliv by leckdo za názvem „ulice lásky“ viděl spíš narážku na vykřičené ulice, jak je známe z Amsterdamu nebo Hamburku, tentokrát tím Morrison nic podobného nemyslel.
  „Ulice lásky“ byla skutečně ulice, kde Morrison bydlel se svou přítelkyní Pamelou Courson v Laurel Canyonu v Kalifornii (přesná adresa byla 8021 Rothdell Trail). Ulicí často procházely skupinky hippies ověnčení květinami a hlásající lásku jako lék na všechna zklamání doby a právě to inspirovalo samotnou písničku (dokonce i obchod, který v písni Morrison zmiňuje jako místo, kde se „scházejí všechny kreatury“, je skutečný).

  Verš ‚She has me and she has you‘ byl zase údajně narážkou na Pamelu Courson a na to, že Morrison věděl, že jeho přítelkyně má ještě jiného milence.

  V době vydání Love Street rádiové stanice vesměs ignorovaly a hrály hitovější stranu singlu Hello, I Love You, ale postupem času se z písničky stala neodmyslitelná součást hudebního odkazu legendy Doors a mezi fanoušky jednou z jejich nejoblíbenějších písní. Vedle singlu vyšla také na třetím albu kapely, na platinovou deskou oceněném LP Waiting For The Sun.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...