Doors – Love Her Madly

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Kapela Doors a její leader Jim Morrison ovlivnili bezpočet muzikantů ve své době i po svém rozpadu a nedávná opětovná návštěva Robbieho Kriegra a Raye Manzareka v Praze dokazuje, že i dnes je o ně u nás zájem. Přiblížíme si jednu z jejich posledních písniček s Morrisonem – Love Her Madly.

  Love Her Madly vznikala v uvolněné atmosféře natáčení poslední desky skupiny LA Woman na přelomu let 1970 a 1971. Kapela si tehdy desku produkovala sama, což pročistilo atmosféru a písničky vznikaly velmi rychle, včetně melodie (i slov) Robbieho Kriegra Love Her Madly. Pro inspiraci nemusel chodit daleko, popsal jednoduše neustálé rozchody a opětovné navazování vztahu se svou tehdejší přítelkyní. Na basu hrál studiový baskytarista Jerry Scheff (opora kapely Elvise Presleyho  a veterán, který je slyšet na deskách Neila Diamonda, Everly Brothers, Boba Dylana, Roye Orbisona nebo Elvise Costella).

  Nakonec písničku vybrali jako první singl k albu a po několika slaběji přijatých singlech  (You Make Me Real nebo Runnin‘ Blue) se stala znovu velikým hitem skupiny (ještě úspěšnější byla v Austrálii a v Evropě nejvýše bodovala v Holandsku).

  V roce 2000 Robbie Krieger a Ray Manzarek  natočili novou verzi této písničky spolu s legendou RnR Bo DiddleymLove Her Madly se také dostala do oscarového snímku Forrest Gump.
   

  Interpret: the Doors
  Autoři: Robbie Krieger
  Rok vydání: 1971

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...