Dire Straits – Walk Of Life

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Občas kapela od nějaké písničky ani nečeká, že by z ní mohl být hit, a tak ji raději zařadí jenom na některé své album, než aby ji propagovala jako potenciální hit. V době vinylových singlů se také často „schovávaly“ písně na B strany singlů. Takový osud byl původně určený také písni Dire Straits Walk Of Life, která málem skončila jen kdesi zahrabaná v hudebním archivu.

    Oslavu pouličních zpěváků napsal Mark Knopfler původně jen jako řadovou písničku pro album Brothers In Arms. Když z desky vydávali první singl So Far Away, na jeho druhou stranu dali právě Walk Of Life, aniž by si od ní něco slibovali (producent alba Neil Dorsman dokonce navrhoval, aby písničku vyřadili z alba úplně). Jenže v Americe pravidla sestavování žebříčků umožňovala, aby se hitem stalo i „béčko“. A díky tomu se Walk Of Life brzy stala hitem nejen v Americe, ale po dalším vydání postupně všude po světě (v Anglii to byl nakonec největší hit kapely vůbec). Bodoval postupně v Americe, Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu, Holandsku, Kanadě, Rakousku, Německu, Itálii nebo Švýcarsku.

    V textu písničky Knopfler připomíná slavné rock and rollové hity jako Be-Bop-A-Lula, I Got A Woman nebo What’d I Say. Americké posádce vesmírného letu v roce 1979 hrála písnička při jejich výstupu do kosmického prostoru a Walk Of Life se také stala znělkou pořadu BBC věnovaného kriketu Test Match Special (vysílaného už od roku 1957).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...