Creedence Clearwater Revival – Down On The Corner

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Členové Rock and rollové Síně slávy, jedna ze stovky nejlepších skupin historie podle časopisu Rolling Stone, kapela, která prodala na 26 miliónů desek. To jsou Creedence Clearwater Revival, familiérně přezdívaní jako „Creedence“. Dnes si připomeneme jejich hit Down On The Corner.

  Down On The Corner je písnička, která vypráví příběh fiktivní skupiny nazvané Willy And The Poor Boys, která se protlouká hraním na ulici. CCR nakonec podle jejího názvu v roce 1969 pojmenovali i celé album, na kterém hit najdete. V té době se vydávání za fiktivní kapelu stalo poměrně populárním, Beatles na desce vystupovali jako Kapela klubu osamělých srdcí seržanta Peppera, Turtles se dokonce na albu Battle of the Bands prezentovali dokonce v každé písni jako jiná kapela. Creedence zase jako Willy And The Poor Boys vystoupili s písničkou ve slavné televizní Ed Sullivan Show.

  John Fogerty na nahrávce několikrát znásobil zpěv a zpíval tak všechny vokální stopy písničky v harmonii sám se sebou. Později písničku přezpíval kde kdo, např. Beastie Boys nebo The Osmond Brothers, u nás ji jako Korunou si hodím předělal Karel Gott, později Kamil Střihavka a v osmdesátých letech velmi komerčně i Michal David.

  Interpret: Creedence Clearwater Revival
  Autoři: John Fogerty
  Rok vydání: 1969

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...