Cream – Sunshine Of Your Love

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Trio Cream zazářilo v polovině 60. let jak hvězda z jiné planety, zatímco dohasínala merseybeatová horečka a Beatles ukázali nový směr, Cream se třemi nástroji (baskytara, kytara, bicí) přehráli většinu hvězd té doby. Jedním z jejich největších hitů byla Sunshine Of Your Love.

  Sunshine Of Your Love napsal Eric Clapton s baskytaristou Jackem Brucem na text básníka Peteho Browna (ten je zásoboval texty i na hity White Room nebo I Feel Free), i když výrazně autorsky prý přispěl i také neuvedený bubeník Ginger Baker. Dominantní byla hlavně basová linka Jacka Bruce, kterou prý vymyslel inspirovaný koncertem Jimiho Hendrixe, sám Jimi Hendrix si písničku tak oblíbil, že ji často hrál na svých koncertech. Claptona zase k sólu inspiroval starý popový hit Blue Moon (líbil se mu prý ten kontrast v názvech Sun – Moon, tedy Slunce – Měsíc)

  Ačkoliv nahrávka původně měla být spíš výplní alba Disreali Gears, nakonec ji vybrali i na singl a ten si vedl výborně, stal se vůbec nejúspěšnějším v jejich kariéře (přiblížil je zejména americkému publiku). Také ho zahráli během svého uvedení do Rock And Rollové Síně slávy v roce 1993 (Jack Bruce ještě natočil novou verzi pro své album Shadows In The Air).

  Singl získal i zlatou desku za milionový prodej a písnička zazněla v řadě filmů a seriálů (např. Pravdivé lži či animované seriály Simpsonovi nebo Futurama).

  Interpret: Cream
  Autoři: Eric Clapton / Jack Bruce / Pete Brown
  Rok vydání: 1968

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...