Chuck Berry – You Never Can Tell

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Chuck Berry napsal (za skryté pomoci pianisty Johnnieho Johnsona) celou dlouhou řadu hitů, které po něm přezpívaly tisíce skupin zejména v 60. letech. Jedním z jeho nesmrtelných je písnička na hranici rock and rollu a twistu You Never Can Tell.

  You Never Can Tell byla jedním z prvních hitů, které Chuck Berry vydal po svém propuštění z vězení (Berry měl několikrát potíže se zákonem kvůli krácení daní, kamerám na dámských toaletách v jeho klubu, také za převádění nezletilé dívky přes hranice z Mexika apod.).

  Písnička dokonce obohatila angličtinu o nové slovo, které Berry vymyslel – „coolerator“ (synonymum pro ledničku). Po vydání se singl v roce 1964 protlačil do první dvacítky hitů v Americe a Kanadě. Ještě větší úspěch s ní měla countryová hvězda Emmylou Harris v roce 1977.

  Doslova druhý dech písnička v Berryho podání chytila po úspěchu kultovního filmu Pulp Fiction, kde na ni ve slavné klubové scéně tančí John Travolta a Uma Thurman. Přezpívali ji také Bruce Springsteen,Status Quo, Ronnie Lane nebo Bob Seeger.

  Interpret: Chuck Berry
  Autoři: Chuck Berry
  Rok vydání: 1964

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...