Cat Stevens – Wild World

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Cat Stevens patří k nejúspěšnějším hudebníkům, kterému se dokonce povedl velmi úspěšný návrat na scénu po několikaleté pauze (a to ještě s novým jménem Yusuf Islam). Dnes připomeneme jednu z písní, která ho proslavila – Wild World.

  Ačkoliv řada lidí viděla v písni další poselství Stevensově přítelkyni Patti D’Arbanville (přiznané bylo v hitu Lady D’Arbanville), Stevens po letech vysvětlil, že mnohem víc psal Wild World (Drsný svět) sám o sobě a o životní situaci, ve které se začátkem sedmdesátých let nacházel. Jeho kariéra byla na vrcholu, ale bál se, že tím ztrácí kontakt s tím, co měl rád dříve, s domovem a také s realitou. Hudebně ho prý inspirovaly španělské hudební postupy.

  Perličkou je, že v domovské Anglii ji na singlu Cat nevydal, protože ji tam o pár týdnu dříve do hitparád vzal Jimmy Cliff. V Americe se hitem stala ale právě Stevensova verze, byla to jeho vůbec první píseň v amerických hitparádách. V novější době ji na koncertech zpíval např. James Blunt, ale předělali ji také José Feliciano, Barry Ryan, The Ventures nebo Mr. Big. Producent Jonathan King se svého času zase snažil soudně dokázat, že ji okopírovali Pet Shop Boys pod názvem It’s a Sin, ale ve sporu neuspěl.

  Nahrávku produkoval bývalý baskytarista kapely The Yardbirds Paul Samwell-Smith a vyšla na dodnes asi nejoceňovanějším albu Stevense Tea For The Tillerman

  Interpret: Cat Stevens
  Autoři: Cat Stevens
  Rok vydání: 1970

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...