Bruce Springsteen – I’m On Fire

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Když vydal Bruce Springsteen album Born In The USA, ukázalo se, že je to doslova studnice hitů, postupně z něj vyšlo sedm singlů, které se všechny probojovaly do hitparád. V pořadí čtvrtým byl Top 10 hit I’m On Fire.

  Ten Bruce natočil už tři roky před vydáním alba, a to pod vlivem muziky Johnnyho Cashe – slavný mistr country and western mu to po letech oplatil, když sám písničku také nazpíval na desku k poctě Springsteenovi  (v 90. letech ji přezpívala také Tori Amos).  Samotná nahrávka vznikla v uvolněné atmosféře, když natáčela kapela jen jako trio, vedle Springsteena ještě bubeník Max Weinberg a klávesista Roy Bittan.
  Text je o muži, který se v noci probudí s tak silnou touhou po ženě, do níž se zamiloval, až má pocit, že je celý v ohni (= I’m on fire).  Ačkoliv pochopitelně není myšlený skutečný oheň, po útocích na World Trade Center v New Yorku v roce 2001 se písnička nějaký čas v amerických rádiích nevysílala.

  Bruce k singlu natočil v Los Angeles také filmový videoklip s příběhem k textu písně – první, ve kterém i on sám hrál. Snímek v roce  1985 dostal cenu MTV za nejlepší mužský video klip.  Deska se prodávala skvěle, v Americe se dostala na 6. místo žebříčku Billboard, vysoko bodovala i v Británii, Austrálii nebo Kanadě  a např. v Holandsku se propracovala až na vrchol.

  Interpret: Bruce Springsteen
  Autoři: Bruce Springsteen
  Rok vydání: 1985

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...