Bruce Springsteen – Cover Me

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Když Bruce Springsteen skládal píseň Cover Me, netušil ani to, že se nakonec objeví na jeho největším trháku, albu Born in the U.S.A., ani to, že skladba bude jeho další zářez do světových žebříčků a hitparád. Springsteen ji totiž skládal s představou, že ji daruje kolegyni zpěvačce Donně Summer.

    Bruce byl fanouškem královny diskotékových večírků a toužil pro Donnu složit nějakou skladbu. „Jakmile začala zpívat, začal jsem nenávidět všechny ty, co vytáhli do boje proti disku,“ popsal Springsteen svůj vztah k Donně Summer. Jenomže když natočil demo snímek Cover Me, který jí chtěl předat, zaváhal. Ta písnička mu až příliš seděla, aby ji dal komukoliv jinému, navíc jej manažer Jon Landau přesvědčoval, že by to byl šikovný hit právě pro něj. A tak Cover Me získala své místo na albu Born in the U.S.A. Stejně jako vzápětí na dalším Bruceově hitovém singlu.

    Nápadu na složení písně pro Donnu Summer se tím ale „Boss“ nezbavil, nakonec jí nabídl jinou skladbu, Protection, kterou Donna natočila pod dohledem legendárního producenta Quincyho Jonese v roce 1983. Ale asi by sama raději Cover Me, protože Protection prošuměla bez větší odezvy, zatímco Springsteenova Cover Me zabodovala v první desítce hitů a navrch získala zlatou desku za prodej.

    Samotnou nahrávku Cover Me Bruce pořídil v populárních studiích The Hit Factory, kde na deskách pracovali i John Lennon, Paul Simon, Talking Heads, Michael Jackson, U2 či Stevie Wonder. S Bruceovým požehnáním píseň později producent Arthur Baker převedl do moderní remixu. Časopis Billboard zase singl zařadil do výběru nejlepších singlů roku 1984.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...