Bee Gees – To Love Somebody

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Hlasy kapely Bee Gees, tedy tří bratrů Robina, Maurice a Barryho Gibbových, patří neodmyslitelně k oldies hudbě. Pojďme se dnes podívat, komu vlastně věnovali svůj hit To Love Somebody.

  60. léta jsou sice dobou sexuální revoluce, ale být v té době homosexuál byl zejména v konzervativní Británii problém a téměř všichni to drželi v maximálním utajení. Stejně tak i manažer a producent kapely Bee Gees Robert Stigwood, který stál nejen za jejich úspěchem, ale také za muzikály jako Hair či Jesus Christ Superstar, nebo za kapelou Cream. Právě pro něj napsali Bee Gees jednu ze svých nejslavnějších milostných balad To Love Somebody. Barry Gibb v roce 2001 řekl: „Bylo to pro Roberta, to říkám na rovinu. Napsali jsme ji  v New Yorku, požádal nás, abychom udělali něco pro Otise (Reddinga), ale dělali jsme ji pro něj. Znamenal pro nás moc, nemělo to nic společného s homosexualitou, šlo o to, co nám jako člověk dokázal dát, obdivovali jsme ho.
  Ačkoliv byla skladba určená pro Otise Reddinga, ten zahynul během leteckého neštěstí dříve, než ji stihl nazpívat, proto ji nakonec Bee Gees udělali sami. Okamžitě bodovala v Americe, Austrálii, Kanadě, Holandsku nebo Belgii, kupodivu o dost vlažněji byla přijatá v domovské zemi Bee Gees Británii. Stejně se ale i tam brzy stala doslova standardem a nazpívalo ji mnoho slavných Britů, namátkou:  Tom Jones, Janis Joplin, Joe Cocker, Lulu, Eric Burdon, Rod Stewart nebo Bonnie Tyler.
  Interpret: Bee Gees
  Autoři: Barry Gibb, Robin Gibb
  Rok vydání: 1967

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...