Arrows – I Love Rock and Roll

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Anglická kapela Arrows přišla v polovině 70. let jako první na hitparádový trh s písničkou I Love Rock And Roll. Přesto se tehdy velkým hitem nestala, ačkoliv se jí o pár let později – a v jiné verzi – prodávaly miliony. Tak si tuto oslavu rock and rollu dnes připomeňme.

  Arrows byla anglická kapela s vlastní televizní show, které se producentsky ujal Mickie Most (ten se proslavil na jménech jako The Animals, Donovan nebo Herman’s Hermits). V polovině 70. let vydali Arrows několik hitů a písničku I Love Rock And Roll napsali pod dojmy z It’s Only Rock And Roll od Rolling Stones. Konkrétně ji složili baskytarista Alan Merrill a kytarista Jake Hooker. Paradoxně ve verzi Arrows v Británii písnička nijak zvlášť nezabodovala.

  Nicméně hráli ji ve své televizní show, kde ji viděla zase tehdy ještě neznámá začínající zpěvačka Joan Jett a tu zase zaujala hned. Přezpívala ji o pár let později, a to už se z písničky stal zlatou deskou oceněný hit Nr. 1. Takže na čem si Arrows nevydělali peníze jako kapela, na to si přišli Merrill s Hookerem alespoň jakou autoři. Perličkou je, že Joan Jett původně písničku nahrála za doprovodu muzikantů ze Sex Pistols, ale na hitové verzi už ji doprovázela její vlastní kapela Blackhearts.

  Písnička pak dostala ještě mnoho jiných kabátů, např. to, že není jen popovou zpěvačkou, chtěla s I Love Rock And Roll svého času dokázat také Britney Spears. Ta se navíc hlásila právě k původní verzi od Arrows, což ovšem vzápětí trochu shodila, když řekla, že ji tak má radši než od Pat Benatar (která ji ovšem nikdy nezpívala). Mimochodem americká rozhlasová stanice AOL označila verzi Britney za 37. nejhorší písničku všech dob (i tak se ale jejího singlu prodalo 65 tisíc kopií).

  V Japonsku byla zase písnička použitá v reklamě na Pepsi Colu (v podání japonské kapely L’Arc-en-Ciel).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...