Animals – It’s My Life

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Animals patřili k nejvýraznějším kapelám na britské hudební scéně 60. let. Jejich hity jako The House Of The Rising Sun nebo We’ve Gotta Get Out Of This Place znějí dodnes z rádií, stejně jako písnička, kterou si dnes připomeneme – It’s My Life.

  Pokud budeme přísní, udělali Animals to, co bylo (a je), běžnou praxí  v hudebním světě. Máš úspěšný hit? Nazpívej další takový, aby byl co nejpodobnější. We’ve Gotta Get Out Of This Place v létě roku 1965 bodovala těsně pod vrcholem britského žebříčku. Animals si ji „vypůjčili“ z Ameriky, autory byl manželský pár Barry Mann a Cynthia Weil. Když o pár týdnů později hledali písničku pro stejně silný singl, dohodl se jejich producent Mickie Most s dalším americkým skladatelským týmem Roger Atkins (text) a Carl D’Errico (hudba), že napíší pro Animals hit „na tělo“.

  A tak si skladatelé dobře poslechli We’ve Gotta Get Out Of This Place a napsali tak trochu pokračování s názvem It’s My Life. Stejnou strukturu písničky opět otevíral výrazný baskytarový riff, který hrál Chas Chandler. Text o chlapci, který sice nemá peníze ani slušné oblečení, ale dělá si, co chce, šel Eriku Burdonovi „dobře do pusy“ a fanoušci na něj slyšeli. Kapela si díky tomu připsala šestý zářez v řadě v britské Top 10. A hitem se stala i v Americe, Holandsku nebo Norsku.

  Skladatel D’Errico později řekl: „Melodie It’s My Life je popravdě až druhá, kterou jsem složil. Když jsem zahrál kolegovi skladateli první verzi, nelíbilo se mu to, řekl, že to není dost úderné a nemá to tu správnou šťávu. Tak jsem ji přepsal, a to už nám bylo všem jasné, že máme budoucí hit.“

  Zajímavostí je, že dvojice Atkins – D’Errico skládala písně pro firmu Brill Building, od které si Animals odkoupili i další hity, nejen zmiňovanou We’ve Gotta Get Out Of This Place, ale i budoucí Top 10 hit Don’t Bring Me Down.

  Eric Burdon It’s My Life natočil ještě jednou v roce 1974 na album Sun Secrets a zazpíval si ji i jako duet s herečkou a moderátorkou Roseanne Barr v televizní The Roseanne Show. Na koncertech ji s oblibou hrál také Bruce Springsteen, Dana Hutson si ji zase zazpívala v komedii Z džungle do džungle.

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...