Animals – Don’t Let Me Be Misunderstood

 • Kategorie: Hudební knihovna

  Bubeník kapely Animals John Steel s oblibou říká o zpěvákovi Ericu Burdonovi, že se nikdy nenaučil zpívat, což je dobře. Burdon skutečně nepatří mezi zpěváky typu Toma Jonese nebo Roye Orbisona, v jeho projevu je ale něco živočišného, co dělá z každé desky Animals speciální kousek.

   Je to i případ nahrávky Don’t Let Me Be Misunderstood, kterou původně nazpívala skvělá jazzová a bluesová zpěvačka Nina Simone v roce 1964. O rok později se jí ujali Animals a vyslali ji do žebříčků, Eric Burdon k tomu poznamenal v rozhovoru pro Rolling Stone: „Nikdy jsem nechtěl dělat popové písničky, ale občas se k nám nějaké dostaly a občas stály za to tak, že jsme si je zamilovali.“ Později vysvětlil, že mu text o neporozumění speciálně dobře seděl: „Nikdy mě nikdo nechápal, moje máma, táta, učitelé ve škole, několik ženských, které jsem si vzal. Celý život jsem nepochopenej.“

  Zatímco ve verzi od Niny Simone písnička propadla, verze Animals se stala celosvětovým hitem a Burdon ji dodnes zpívá na koncertech, ačkoliv během let několikrát změnil její aranžmá od tvrdě rockového až po současné reggae, jak jsme slyšeli i před několika lety v Praze.  Don’t Let Me Be Misunderstood najdete i v repertoáru desítek hudebníků jako jsou Joe Cocker, The Moody Blues, Elvis Costello, Cyndi Lauper, Julie Driscoll / Brian Auger nebo Gary Moore.

  Interpret: The Animals
  Autoři: Bennie Benjamin / Gloria Caldwell / Sol Marcus
  Rok vydání: 1965

  Písničku si můžete poslechnout i na profilu radia na webu Facebook

  Další příběhy písniček z hudební knihovny najdete v archivu naší hudební knihovny

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...