Alannah Myles – Black Velvet

  • Kategorie: Hudební knihovna

    Elvis Presley dodnes zůstává jednou z nejvlivnějších postav rocku i popu, pod jeho vlivem propadly rock and rollu miliony muzikantů. Díky tomu také existuje mnoho různých poct „králi“. Jednou z nich je také hit Alannah Myles Black Velvet.

    Za písničkou musíme do Kanady, napsali ji muzikanti a producenti David Tyson a Christopher Ward, kteří spolupracovali s tehdy neznámou zpěvačkou z Toronta Alannah Myles. Ta ji pod jejich dohledem také nahrála na své první album v roce 1989. Alannah byla dcerou slavného kanadského moderátora (William Douglas Myles) a zpívala už od dětství, ve dvanácti letech už vystupovala na pódiu a později se také objevila v několika TV seriálech. Koncem 80. let zaujala producenta Warda a ten ji přivedl k Tysonovi. Výsledkem bylo první album nazvané jednoduše Alannah Myles. Právě Black Velvet z této desky se vzápětí stala hitem #1 všude po světě a přinesla Alannah i první Grammy (za nejlepší ženský pěvecký výkon).

    Text písně napsal Ward, když jej inspiroval plný autobus fanoušků Elvise, kteří vyrazili v roce 1987 do Memphisu připomenout si památku Elvise deset let po jeho smrti. Zároveň ale text napsal tak, aby narážky pochopili jen skuteční zpěvákovi fanoušci, Elvisovo jméno v něm totiž vůbec nepadne, ale text je plná narážek na jeho dětství, styl tance, náhlý odchod nebo zmínění hitu Love Me Tender.

    Písnička bodovala v první desítce v mnoha zemích (Austrálie, Rakousko, Kanada, Německo, Irsko, Nizozemí, Nový Zéland, Norsko, Švédsko, Švýcarsko, Británie a USA), přičemž jen v domovské Kanadě prodala Alannah přes milion kusů. V 90. letech ještě znovu písničku do hitparád vrátila countryová zpěvačka Robin Lee.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...